O tacie i książkach

Nasze wydawnictwo powstało w 2011. Początkowo nazywało się Sierra Madre (od dzisiaj zwane Tata Robi Książki). Co kryje się za nową nazwą? Wydawnictwo zostało założone przez pewnego ojca dwójki dzieci, który po narodzeniu córki rzucił pracę w korporacji i postanowił wydawać książki. Jako pierwsi w Polsce wydaliśmy czarno-białe książeczki Oczami Maluszka (których inspiracją były narodziny córki Taty). Przez lata nasza oferta wzbogaciła się o tytuły dla starszych dzieci. Wydajemy unikalne, edukacyjne książki dla dzieci, świeżo upieczonych rodziców i kobiet w ciąży. Pomysły na nowe produkty czerpiemy z codziennych rozmów i spotkań z rodzicami, zainteresowanymi rozwojem swoich pociech. Zależy nam, aby sprostać ich oczekiwaniom i wymaganiom. Wszystkie pomysły testujemy na dzieciach – swoich, znajomych i wielu innych rodziców, którzy nam pomagają (dziękujemy!). Współpracujemy z wieloma lekarzami, psychologami oraz specjalistami, z którymi zawsze konsultujemy nasze pomysły, tak by nasze produkty nie tylko bawiły, ale i rozwijały. Wszystko co tworzymy, robimy z pasją. Chcemy, aby każdy nasz produkt wzbogacał życie dzieci i rodziców i cieszymy się z każdego słowa uznania. Docenili nas między innymi:
  • Magazyn Dziecko- Najlepsza książka dla dzieci 2011 (dla serii Oczami Maluszka)
  • Komitet Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2012 (Nagroda Główna dla przewodnika Spaceruj z Dzieckiem oraz serii Oczami Maluszka)
  •    
  • Magazyn Mam Dziecko- SUPERPRODUKT 2012 (dla serii Oczami Maluszka)
  • Zabawkowicz.pl- Zabawka Roku (dla serii Czas z Dzieckiem)
  • Komitet Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2017 (Nagroda Główna dla Zawieszka Oczami Maluszka)

Dlaczego nasze książki

Staramy się, żeby nasze książki nie tylko bawiły, ale również przekazywały dzieciom wiedzę.

Nasze książki rozwijają takie umiejętności dzieci jak logiczne myślenie, umiejętności manualne, planowanie pracy i wiele innych!

Pragniemy, aby nasze książki rozwijały w dzieciach kreatywność, wyobraźnię i ciekawość świata. Dlatego też organizujemy różne warsztaty i spotkania, na których dzieci mają okazję przetestować nasze książki w praktyce .

Książki od Tata Robi Książki promują czas spędzony na wspólnej zabawie w rodzinnym gronie.

Rekomendują nas

Agnieszka Janiec

oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej www.agaja.pl

„Książeczka ta, moim zdaniem, powinna nazywać się „ na dobry początek”. Dobry początek w brzuszku mamy, dobry ciąg dalszy w ciepłych ramionach rodziców i pierwsze obrazy, jakie rejestruje pamięć, kiedy oczy niemowlaka zaczynają czujnie patrzeć a potem widzieć… Bo tak to jest już zaplanowane, że nasz mózg od pierwszych chwil w wygodnym świecie pod sercem matki uczy się postrzegać, reagując na takie zmiany jak ciemno – jasno czy odwracając się w swoim wodnym świecie plecami do zbyt mocnego źródła światła. Dopiero po porodzie, bezradne, poprzez liczne odruchy gwarantujące przetrwanie w nowym świecie, dziecko uczy się widzieć i rozpoznawać otoczenie.”

Dr Bożena Kociszewska-Najman

Ordynator Oddziału Neonatologii I Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medyczneg

“ Drodzy Rodzice!
Z ogromną przyjemnością obejmuję opiekę naukową nad serią książeczek „Oczami Maluszka”.
Jako pediatra i neonatolog na co dzień zajmuję się niemowlętami. Wprowadzam także młodych rodziców w świat opieki nad ich dzieckiem. Pokazuję im, w jaki sposób prawidłowo zajmować się nowonarodzonym maleństwem, by zapewnić mu harmonijny rozwój. ”

 

Paweł Zawitkowski

fizjoterapeuta, autor książek i filmów z serii „Mamo, Tato co ty na to?

Dla harmonijnego rozwoju dziecka, od pierwszych chwil życia, najważniejsze jest to, jak postrzega otaczający je świat. Równie ważny jest sposób w jaki My sami ten świat dziecku opisujemy. Pomysł Oczami Maluszka wypełnia te warunki i w prosty sposób spełnia potrzeby niemowląt i małych dzieci, a nam daje wspaniałe narzędzie dla stymulacji nie tylko wzroku i innych zmysłów dziecka, ale też dla kształtowania cudownej więzi, a w dłuższej perspektywie – tych bardziej „przyziemnych” parametrów rozwoju, jak wzrokowa kontrola postawy i ruchu, czy zmysł równowagi…

Agnieszka Strzałkowska

Certyfikowany Doradca Noszenia Dzieci swiatchusty.pl

“ Chciałabym zarekomendować książeczkę, która właśnie pojawiła się na naszym rynku wydawniczym, czyli Oczami Maluszka. Jest to książka niepowtarzalna i warta polecenia, ze względu na fakt, iż wspomaga rozwój dziecka, ale jednocześnie wzmacnia kontakt z Rodzicem. Szczególnie w pierwszej fazie rozwojowej dziecka, czyli do szóstego miesiąca życia, tak bardzo ważna jest bliskość i obecność rodziców w życiu niemowlęcia.
Dzięki tym książeczkom możliwe jest zaangażowanie ze strony rodziców i pomoc w odkrywaniu etapów rozwojowych u swojego dziecka.”

Anna Czyżewska

psycholog, psychoterapeuta www.psychoterapiawarszawa.com

“Szczerze polecam te książeczki każdemu rodzicowi.
Wzrok jest dla człowieka podstawowym zmysłem orientacji w otoczeniu, jednak w momencie narodzin jest również najsłabiej rozwiniętym zmysłem.
W pierwszych miesiącach życia dla dziecka najatrakcyjniejsze są zatem książeczki i zabawki w kontrastujących barwach, najlepiej czarno-białe takie, jak seria książeczek Oczami maluszka. Zachęcam do stymulowania wzroku maluszka już od pierwszych dni życia, to nie tylko dbanie o prawidłowy rozwój wzroku dziecka ale również wspaniały sposób na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem, nawiązywanie z nim więzi emocjonalnej.

Aneta Cieplicka

Neurologopeda kliniczny

„Seria Oczami Maluszka jest niezastąpioną pomocą dla każdego Rodzica, który chce w świadomy sposób wspierać rozwój swojego dziecka, a także miło i przyjemnie spędzać z nim czas. Rodzice stymulują rozwój języka poprzez wspólne czytanie i opowiadanie.
Seria książeczek Oczami Maluszka wspomaga proces rozwoju niemowląt, stymuluje funkcje wzrokowe oraz funkcje mowy już od pierwszych dni życia dziecka.”

Przejdź do sklepu i poznaj lepiej nasze produkty

SKLEP

Zainteresowany współpracą? Zobacz nasz katalog!

Katalog

Poznaj nasz zespół